Як метіонін впливає на настрій

За словами дослідників, низький рівень метіоніну збільшує ризик депресії. Тому варто звернути увагу на правильне харчування, щоб не впасти в депресію. Якщо подумати про метіонін і зв'язок з благополуччям людини, варто зрозуміти, що тіло не виробляє метіонін самостійно. Отже, організм постачають цією добавкою.

Дефіцит метіоніну варіюється від підвищеного рівня холестерину до пошкодження печінки. Коли людина їсть яйця, рибу, птицю та м'ясо, то забезпечує організм метіоніном. Після їжі, багатої на горіхи і бобові, в організмі також з'являється більше цієї амінокислоти. Однак це лише початок подорожі.

Підвищений ризик депресії

Усередині нашого тіла постійно відбувається реакція – метилювання. Речовини постійно втрачають або накопичують атоми вуглецю та водню. Так само і з метіоніном. Не вдаючись до подробиць, скажімо, що SAMe (s-аденозилметіонін) утворюється в організмі. Це важлива речовина, тому що захищає організм від вільних радикалів, тобто деструктивних форм кисню та... депресії.

Дефіцит метіоніну призводить до зниження рівня SAMe і таким чином збільшує ризик депресії. У дослідженні, проведеному в "Університеті Макгілла", вчені - Саймон Н. Янг та Марджан Шалчі - доповнили дієту половини експериментальної модельної групи метіоніном, а іншій половині - синтезом SAMe, відносно дорогою та нестабільною добавкою. У результатах, опублікованих у січні 2005 р. у "Journal of Psychiatry & Neuroscience", Янг та Шалчі повідомили, що добавка метіоніну збільшувала рівні SAMe у низьких дозах, ніж при використанні SAMe.

Метіонін краще, ніж SAMe

Повторимо, що в результатах, опублікованих у січні 2005 р. в Journal of Psychiatry & Neuroscience, Янг і Шалчі повідомили, що добавка метіоніну збільшувала рівні SAMe в низьких дозах, ніж при використанні SAMe. Однак пам'ятайте, що не можна перестаратися з метіоніном. Це аргумент на користь збалансованої дієти та увага продуктам тваринного білка, які при надмірному вживанні викликають надмірний рівень метіоніну в крові. Цитрусові знижують ризик ішемічного інсульту. Цитруси завдячують своєю надзвичайною силою квітам, а точніше барвникам – біофлавоноїдам. Флаванон - став героєм дослідження, яке показало, що жінки, які їли багато біофлавоноїдів цитрусових, на 19% менше схильні до ризику ішемічного інсульту, ніж жінки, які споживали найменшу кількість апельсинів або грейпфрутів.

Фрукт захищає цінні інгредієнти тонкою шкіркою. Чарівні відтінки червоного, соковитого червоного, яскраво-жовтого та подібна палітра кольорів створені барвниками - біофлавоноїдами. Під гаслом "біофлавоноїди" ідентифіковано 4000 хімічних речовин.

Вчені роками уважно вивчали цю речовину, "якщо вони захищають фрукти, значить можуть допомогти людині?". Дослідники знайшли тисячі доказів того, що флавоноїди насправді захищають наш організм завдяки антиоксидантним властивостям. Ці властивості здатні не дати вільним радикалам (агресивним формам кисню) руйнувати клітини нашого тіла. Однак, дія біофлавоноїдів різноманітна.

Біофлавоноїди для порятунку мозку

Дослідники з "Університету Східної Англії" (UEA) у Великобританії зробили цікаві висновки. На сторінках журналу "Stroke" опублікували дослідження, згідно з яким жінки, які споживали найбільшу кількість флаванонів (підклас флавоноїдів), мали 19 відсотків (низька ймовірність) ішемічного інсульту в порівнянні з жінками, які споживали менше цитрусових.

Доктор Аедін Кессіді з UEA та його колеги проаналізували дані про 69 622 жінок. За жінками спостерігали 14 років, під час спостереження зібрали інформацію, серед іншого, про їхнє здоров'я та харчування. Команда з "Університету Східної Англії" досліджувала взаємозв'язок шести підкласів головних дієтичних флавоноїдів (флаванонів, антоціанів, флаван-3-олів, флавоноїдних полімерів, флаванолів та флавонів) з ризиком розвитку інсульту.

Захист кровоносних судин

Після 14 років спостереження зауважили, що споживання флаванону було пов'язане зі зниженням ризику ішемічного інсульту на 19%. Це відповідає іншим задокументованим дослідженням, що показують захисний ефект цитрусових. Вчені з Великобританії вважають, що флаванон захищає організм завдяки здатності покращувати функцію кровоносних судин та чинить протизапальну дію. Дослідження показали зв'язок між вживанням більшої кількості фруктів, овочів та вітаміну С для зниження ризику інсульту.

Нашому мозку потрібні жирні кислоти омега-3, щоб запам'ятовувати обсяг інформації. Секрет у - гіпокампі. Почнемо з того, наскільки важливим є інгредієнт: ДГК. Це одна із жирних кислот омега-3. Звучить непомітно, але важливо задля правильної роботи мозку. Не лише дорослий. Крихітна дитина, яка росте в утробі матері, потребує того, щоб рости належним чином. З середини вагітності DHA проникає в сітківку дитини та бере участь у перетворенні світлових сигналів у нервові імпульси. І це лише початок. Потім дитина висмоктує DHA разом із молоком, тому що це потрібно для розвитку зору. Цей цикл триває все життя: омега-3 підтримують інтелект і пам'ять - доки людина доставляє в організм.

Завдяки DHA професор Ів Сов (який опублікував статтю про вплив омега-3 на зір) з "Університету Альберти" вирішив пояснити, як можливо, що численні дослідження показують зв'язок між рівнем жирних кислот омега-3 у крові та функціонуванням пам'яті. Тому Ів Сов вирішив вивчити DHA (докозагексаєнову кислоту). З'ясувалося, що у лабораторних моделях, які споживали продукти з ДГК, рівень цієї кислоти збільшувався на 30%. у гіпокампі. А це – частина мозку, яка відповідає за нашу здатність запам'ятовувати. Виявили, що клітини пам'яті в гіпокампі могли краще спілкуватися один з одним і краще передавати повідомлення, коли рівні DHA у цій галузі мозку вищі. "Це пояснює, чому дієта, багата на ДГК, покращує пам'ять", - пояснює дослідник. Це відкриття важливе і для людей похилого віку. Бо з віком пам'ять погіршується. Вчені також пов'язують це зі зниженням рівня DHA у головному мозку. Добавки уповільнюють цей процес.