ПРОТЕЇН ЯК ОСНОВА СПОРТИВНОГО ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ І ЖІНОК

Протеїн - це білок, очищений від вуглеводів і жирів, такий же, як і сухе молоко, тільки в протеїні відсоток білка набагато вище. Білок це - те, з чого складаються м'язи людини, тому якщо в раціоні мало білка м'язів не буде, тобто вони будуть всихати. Його можна застосовувати для різних цілей, наприклад для схуднення, набору м'язової маси або для здоров'я. Він продається у вигляді порошку, тому його необхідно розмішати з водою, щоб отримати коктейль, за смаком нагадує молочний. Бувають також протеїнові батончики - це як звичайні шоколадки, але з великим вмістом білка, а також різні за складом: без цукру (дієтичні) і калорійні (з вмістом вуглеводів).

Гейнер - це добавка для набору маси. Це коктейль, в якому багато вуглеводів. Для порівняння, якщо в звичайний протеїн додати вівсянку або згущене молоко, то вийде ситний калорійний коктейль, по суті, той же гейнер. Служить додатковим прийомом їжі і для людей, які не можуть набрати масу тіла.

Амінокислоти. Навіщо потрібні?

Амінокислоти - це речовини, які людина отримує після перетравлення білка. По суті, це розщеплений протеїн. Амінокислоти як будівельні блоки, використовуються організмом для різних цілей, наприклад для побудови м'язів, волосся, нігтів, гормонів, ферментів і так далі. Прийом комплексних амінокислот дає додаткові ефекти, їх приймають для збагачення раціону і прискорення відновних процесів.

Існує кілька їх видів, такі як:

  • BCAA - це всього три амінокислоти. Їх багато міститься в м'язах. Їх прийом дозволяє віддалити втома на тренуваннях і не дає м'язам руйнуватися, якщо не вистачає енергії. Найчастіше п'ють під час тренування для підвищення витривалості.
  • Аргінін і Цитруллин - це амінокислоти, які використовуються для пампинга, тобто, коли м'язи наливаються на тренуванні після 20 - 30 повторень. Вони розширюють судини і знижують тиск, таким чином, м'язи харчуються краще, і тренування проходить продуктивніше.
  • Глутамин - ця амінокислота відновник. До додаткових ефектів належать: підвищення імунітету, прискорення м'язового зростання і загоєння ран. Рекомендується приймати тим, у кого великі навантаження і не вистачає часу для відновлення між тренуваннями. Бета-аланін - ця амінокислота прискорює виведення молочної кислоти, і м'язи не забиваються (відчуття печіння і неможливо зігнути руку). Застосовується при високій інтенсивному навантаженні, такий як: бокс, Кроссфіт, боротьба.

Спеціалізовані добавки для тренувань

  • Креатин - речовина для підвищення витривалості і активації м'язового зростання. Таку добавку приймають, для збільшення м'язів і підвищення силових показників.
  • Жироспалювачі - це комплекс речовин, для більш швидкого спалювання жиру на тілі.
  • L-карнітин - це безпечне жиросжигающее засіб. Не містить стимуляторів і кофеїну і працює м'якше на відміну від звичайних жироспалювачів.
  • предтреніровочную комплекс - енергетик, який відрізняється від звичайних енергетичних напоїв. Крім кофеїну, в складі є стимулятори та адаптогени для підвищення реакції і уваги. Додані амінокислоти для пампинга і витривалості, і вітаміни. Допомагає прокинутися, підбадьоритися і викластися на повну. П'ється за 15 - 20 хвилин перед початком тренування.
  • Мультивітамінні комплекси - це добавки зі збалансованим складом вітамінів і мінералів розраховані на підвищені навантаження. Також є звичайні комплекси мультивітамінів для простих людей.
  • ізотоніки і гелі - це особливі добавки, що приймаються під час тренування, щоб компенсувати втрати води, солі і цукру.

Бустери тестостерону - добавки для збільшення вироблення чоловічого гормону природним способом. Це не хімія і не гормональні препарати, і небезпеки не представляють. Це набір трав і рослинних екстрактів, добре впливають на лібідо.

Запам'ятайте, головне ні скільки спортивного харчування ви купите, головне його правильно використовувати, але і не забувайте про тренування.