Спортсмени завжди приділяють особливу увагу своєму тілу для досягнення максимальної продуктивності. Про нього піклуються за допомогою правильного харчування, регулярних фізичних вправ та достатнього відпочинку. Мало хто думає про необхідність «правильного» сну. А дарма, оскільки здоровий нічний відпочинок впливає на спалювання та зростання жиру та відновлення м'язової маси.

Як впливає сон на відновлення та зростання м'язів?

Коли людина перебуває у стадії глибокого сну, починається вироблення гормонів, які сприяють оновленню м'язів та розвитку клітин. Тому для повного відновлення після змагань чи тренувань необхідно спати близько 7-9 години щодня. Стимуляцію білкового синтезу забезпечує гормон росту, тестостерон та IGF-1 – інсуліноподібний фактор росту.

Спалювання жиру уві сні: міф чи правда?

Це факт! Під час сну суттєво покращуються спортивні результати, та знижується рівень жиру. У спортсменів, які не досипають, спостерігається підвищення кількості стресу (кортизолу), який посилює почуття голоду, і зниження показника лептину – відповідає за відчуття ситості.

Недостатній нічний відпочинок порушує баланс цих гормонів, що нерідко призводить до збільшення жиру через «денне» переїдання. Правильне їх співвідношення допомагає вибрати здорову їжу та контролювати рівень жиру в організмі.

Харчові добавки для сну: спалюють жир та відновлюють тіло

Тренувальний спортивний режим не може існувати без якісного сну. Якщо виспатися не виходить, тоді застосовуються спеціальні добавки, що допомагають досягати поставленої мети.

Кетони малини

Є органічні сполуки, які містяться в малині. Сприяють швидкому спалюванню жиру уві сні за рахунок зниження утворення жирових клітин та підвищення метаболізму.

Рутакарпін (Wu Zhu Yu)

Належить до алкалоїдів. Знаходиться у рослині Evodia rutaecarpa. Забезпечує регулювання нервової системи, що покращує сон, зниження занепокоєння та розслаблення м'язів. Також знижує рівень холестерину, пригнічує поява жирових клітин.

L-теанін

Є амінокислотою, яка є у зеленому чаї. Впливає на глибину сну та розслаблення, при цьому не створюючи ефекту млявості наступного дня. Ідеально підходить не тільки для спортсменів, але і для людей, які страждають на порушення сну або безсоння.

5-гідрокситриптофан (5-ПВД)

Є природною кислотою, яка сприяє підвищенню рівня серотоніну в мозку. Покращує настрій та якість сну, знижує апетит. Сприятливо впливає на здоров'я та допомагає знизити вагу. Також наповнює бадьорістю протягом дня та знижує рівень стресу, а отже, людина спить спокійно.

Мелатонін

Гормон, який виробляє шишкоподібна залоза. Забезпечує регулювання «внутрішнього годинника» організму – циркадного ритму. Приймаючи мелатонін, людина швидше засинає, довше спить, наступного дня не відчуває сонливості. Мелатонін знижує ризик ожиріння та збільшує м'язове зростання завдяки придушенню апетиту вночі та регулюванню обміну речовин.

Незамінний для мандрівників та «нічних» працівників, котрим характерне порушення графіка режиму сну. На нього впливають нічні зміни на роботі, зміна часового поясу та ін.

Одні з найпопулярніших харчових добавок для спалення жиру уві сні:

Якісний сон – запорука міцного здоров'я та досягнення спортивних результатів!

Хороший та правильний нічний відпочинок необхідний для бодібілдерів, спортсменів та людей, які дбають про стан свого організму. Навіть якщо є проблеми зі сном, вирішити їх допоможуть натуральні харчові добавки, які можна придбати без рецепта. Вони забезпечать глибокий сон, допоможуть ефективніше та швидше дійти до поставленої мети.