Вітаміни - це органічні сполуки з різною хімічною будовою, вони виконують важливі функції харчування та регулюють життєві процеси в організмі людини. Насправді в нашому організмі немає процесу, в якому вітаміни не брали участь прямо чи опосередковано. Вони впливають на наше самопочуття та правильне функціонування всіх систем нашого тіла.

Вітаміни для старших людей

Ми ділимо вітаміни на дві групи: Водорозчинні – вітаміни групи В та С. Жиророзчинні – вітаміни A, D, E, K.

Основним джерелом вітамінів має бути правильно підібрана дієта. Вона повинна містити всі енергетичні, будівельні та поживні інгредієнти. Джерелами вітамінів є овочі та фрукти, крупи та круп'яні продукти, горіхи, риба, м'ясо та молочні продукти.

У літньому віці забезпечення поживними речовинами особливо важливе для здоров'я. Варто збагатити свій раціон вітамінами та мінералами та відмовитися від хворих жирів та вуглеводів. Це дуже впливає на підтримку доброго здоров'я, добробуту та фізичного стану.

З роками потреба в енергетичній цінності їжі знижується, а потреба у вітамінах та мінералах збільшується. Найважливішими вітамінами, необхідними для здоров'я зрілих людей, є:

  • вітамін С - сильний антиоксидант, який не тільки гальмує старіння клітин, а й утворення раку, що позитивно впливає на імунітет;
  • вітамін А та вітамін Е - впливають на волосся, нігті, шкіру та якість зору;
  • вітамін D – вітамін сонця – підтримує боротьбу з остеопорозом, впливає на міцність кісток, здорові зуби, підтримує імунітет, знижує ризик розвитку раку;
  • вітаміни групи В - беруть участь у синтезі гормонів, позитивно впливають на кровоносну, нервову та травну системи;
  • пантотенова кислота, тобто. віт. B5 - важливий для людей похилого віку, захищає серце, запобігає інфекціям, підтримує процес пігментації волосся і запобігає посивінню, бере участь у синтезі гормонів, метаболізмі цукрів, білків, жирів, бореться зі втомою, підтримує роботу нервової системи, травна та кровоносна системи.

Для людей похилого віку кальцій дуже важливий, оскільки він зміцнює кістки і зуби, запобігаючи остеопорозу, що виникає у людей похилого віку. Правильний рівень заліза підтримує роботу системи кровообігу, стимулює вироблення червоних відтінків, уповільнює процес старіння та запобігає атеросклерозу. Анемія – поширена проблема у людей похилого віку. На його розвиток впливає дефіцит вітаміну B12, заліза та фолієвої кислоти.

Набір вітамінів для людей похилого віку

Якщо авітаміноз не є наслідком захворювання, людям похилого віку варто змінити свій раціон на більш різноманітний і здоровий, також ним можна приймати БАДи, які продаються в аптеці.

Нестача вітамінів в організмі може бути результатом:

  • вживання великої кількості напівфабрикатів;
  • стрес, перевтома, нездоровий спосіб життя;
  • занадто малої фізичної активності.

Харчові добавки, що містять різні вітаміни, допомагають людям, які не можуть доповнити свій раціон необхідною кількістю цих інгредієнтів. Розумне споживання вітамінів покращує роботу організму та підвищує його імунітет. Препарати доповнюють раціон вітамінами C, D та E, вітамінами групи B, магнієм, залізом, хромом, калієм, кальцієм, цинком, селеном. Вони випускаються у формі: пігулок, капсул, сиропів, шипучих пігулок. Ліки, що приймаються, і хронічні захворювання можуть знизити всмоктування деяких вітамінів навіть з добре збалансованого харчування. Вітаміни для людей похилого віку підвищують розумову та фізичну форму, покращують концентрацію уваги, уповільнюють процеси старіння та додають енергії щодня.

Показання до застосування вітамінів у людей похилого віку

  • втомлюваність і слабкість тіла,
  • порушення пам'яті та концентрації уваги,
  • одужання після хвороби,
  • фізична та розумова недостатність.

Багато людей старше 50 років борються з такими захворюваннями, як гіпертонія, діабет, захворювання нирок та печінки. При виборі препарату слід враховувати склад, наприклад, деякі містять женьшень для бадьорості, етанол для консервації, екстракт червоного вина для циркуляції, сахарозу для поліпшення смаку. Ці інгредієнти негативно впливають на артеріальний тиск та порушують цукровий баланс.