Модафініл – потужний ноотроп, який з'явився на світовому ринку ще в 2001 р. Був розроблений пенсільванськими і гарвардськими вченими. Основна мета – допомогти впоратися із сонливістю, зокрема спричиненою нарколепсією. Це захворювання, при якому людина не здатна контролювати процес засипання, тому може заснути будь-якої миті: перебуваючи за кермом, на висоті, виконуючи небезпечну роботу тощо.

Властивості модафініла

Вчені стверджують, що препарат є ефективним замінником сну. Тому навіть якщо людина довго не спить, її мислення буде ясним. Справа в тому, що модафініл – це штучний стимулятор бадьорості та енергії, який впливає на окремі ділянки мозку, тим самим підвищуючи робочу продуктивність, а також:

Забезпечує гнучкість розуму незалежно від тривалості нічного відпочинку;

 • Без препарату організм налаштовується на відпочинок при затраті власних ресурсів на 30%, при цьому 70% залишаються не використаними. За допомогою модафінілу можна ресурси збільшити з 30% до 90%. Однак систематичне застосування препарату заборонено, оскільки постійна активність організму негативно впливає на імунну та нервову системи;
 • Значно збільшує та покращує ефективність мислення, але після його використання необхідно виспатися. Таким чином, максимально витрачаються ресурси організму без шкоди здоров'ю.

Вкрай важливі перерви між прийомами для відновлення організму.

Як діє препарат на людину?

Точно відповісти на це питання не може жоден учений, оскільки дослідження та спостереження ще проводяться. Є лише загальні припущення. Зважаючи на те, що модафініл є стимулятором, швидше за все він викидає моноаміни з мембранного простору нервових клітин.

Але не потрібно порівнювати його, наприклад, з амфетаміном. Основна мета модафінілу впоратися з мимовільним сном, тому він підвищує кількість гістаміну гіпоталамуса. У той час як амфетамін викликає перезбудження та звикання, а також знижує почуття відповідальності. Також препарат допомагає підвищити ефективність мозкової активності, інтелекту та пам'яті. Прибирає втому та відновлює когнітивні мозкові функції, що важливо при виконанні складних завдань, що потребують граничної енергії та концентрації уваги понад 24 години. Також препарат підвищує впевненість у діях та собі, дає можливість повністю конролювати ту чи іншу ситуацію.

Беззаперечні переваги модафінілу

Модафініл з кожним днем набирає все більшої популярності і не дивно, адже він має ряд переваг:

 • забезпечує поліпшення мозкової роботи та гнучкості;
 • допомагає за короткий термін обробити велику кількість інформації;
 • прискорює функціональність центрів мислення;
 • наповнює тіло почуттям бадьорості та енергії;
 • справляється із денною сонливістю;
 • підвищує працездатність;
 • покращує фізичні показники;
 • не дає заснути у нічний час, якщо необхідно працювати.

Модафініл значно прискорює процес виконання складних завдань, що потребують багато старанності та часу.

Застосування препарату у спорті

Модафініл активно використовується не тільки людьми, які зазнають розумових навантажень, але і спортсменами. Насамперед це стосується шахістів. Насправді речовини, що входять до препарату, помірно впливають на ділянки головного мозку.

Вони прискорюють функціональність кровообігу та дихання, що призводить до підвищення бадьорості. На відміну від реталіну, амфетаміну та інших потужних стимуляторів, модафініл не сприяє виснаженню запасів організму, але водночас наповнює його максимальною енергією.

Які можливі побічні ефекти?

Препарат не спричиняє «побічки», властиві амфетаміновим засобам. Однак можливо:

 1. У разі підвищення зазначеної дози може виникнути відчуття ейфорії;
 2. Незначна втрата ваги та поганий апетит;
 3. Безсоння, спричинене передозуванням, оскільки препарат повільно виводиться з організму.

Вкрай рідко, але може з'явитися алергічна реакція у вигляді висипу, тому аллергетикам варто утриматися від застосування стимулятора. Модафініл – це ефективний та працюючий допінг для розуму, який неможливо придбати в аптеці, а лише у спеціалізованому магазині.