До початку літнього сезону багато дівчат починають в паніці використовувати новомодні дієти і тренування. Виконують всі вимоги тренера і мучать себе голодом, і іноді навіть досягають заповітної цифри на вагах. Але тут починається нова боротьба: утримати досягнуту вагу. Коли від одного виду салату починає трясти, а від погляду на гантелі хочеться плакати, складно залишитися в тій же вазі. І починаються гойдалки з вагою, то вгору, то вниз. Стреси, сльози, і все спочатку ...

Як не потрапити в це замкнене коло? Чому одні зберігають свою вагу протягом усього життя, а для інших життя перетворюється в боротьбу c ненависним жиром?

Всього 6 правил допоможуть зрозуміти себе і скинути вагу

1. Вода. Ранок починається зі склянки води. А ще краще буде заговорити воду. Прошепотіти: "Ця вода наповнює мене силою, здоров'ям, молодістю, дарує мені стрункість і гнучкість." Пити по склянці води за півгодини до їжі. Якщо після прийому їжі пройшло зовсім мало часу, а вже виникають думки про їжу, значить настав час для ще однієї склянки води. Дуже часто людина не може розгадати сигнали свого організму і приймає спрагу за голод.

2. Повноцінне харчування. Дієти (особливо монодієти) небезпечні для здоров'я людини, особливо в юному віці. У раціоні повинні бути присутніми і білки, і жири, і вуглеводи. Дуже часто молоді дівчата зовсім відмовляються від вуглеводів. А адже саме вуглеводи забезпечують організм енергією, необхідною для виконання всіх життєво важливих функцій. Звичайно, булочки і цукерки користі не принесуть, але визначення круп і макаронів в категорію шкідливих продуктів позбавляє організм необхідної енергії. У всьому має бути присутнім здоровий глузд.

3. Спорт. Без нього складно "побудувати" фігуру своєї мрії. У цьому пункті важливо вибрати те, що подобається. А для цього треба пробувати і не силувати себе. Хтось кайфує від заліза в залі, а для іншого прогулянки лісом в швидкому темпі приносять задоволення і користь. Необхідно шукати і пробувати, щоб знайти заняття до душі. Але навіть маючи таке спортивне захоплення іноді доводиться себе вмовляти. В цьому випадку, картинка фігури своєї мрії повинна бути перед очима. Щоб завжди розуміти, який приз у вигляді шикарної фігури очікує в кінці.

4. Процедури по догляду. Для того, щоб зберегти шкіру молодою і гладкою, її потрібно очищати, живити і наповнювати вітамінами. Зараз величезний вибір засобів на різний смак і гаманець. Для поліпшення зовнішнього вигляду оптимальним буде скраб, обгортання (і гаряче, і холодне підійдуть) і зволоження. Це буде хорошим доповненням до повноцінного харчування і спорту. Зволожена і доглянута шкіра є візитною карткою гарної жінки.

5. Позитив. Це важливо для фігури і для життя в цілому. Коли людина засмучений, то так і хочеться втішити себе чим-небудь солодким або шкідливим. Це хвилинне задоволення дає ще більше розлади в майбутньому. Так як проблему не вирішить, а додасть ще турботи про те, як скинути з'їдені калорії. Треба виробити в собі звичку бачити хороше і не звертати увагу на погане. А на ті випадки, коли трапляється в житті щось насправді погане, а не швидкоплинне розлад, виробити інші алгоритми позбавлення від образи і болю. Можна виплакати цей біль, написати лист кривдникові і спалити його, бити подушку, піти в ліс і кричати, поки не стане легше, присідати або віджиматися до болю в м'язах, медитувати. Тут немає універсального методу, кожен вибирає сам як справлятися зі своїми емоціями. І для подолання звички заїдати стреси і вироблення нової, більш корисною звички, знадобляться сили і час.

6. Жити в задоволення. Відчувати своє життя кожен день, балувати себе і заохочувати за маленькі перемоги. Бути стрункою та здоровою, це не означає забути про шоколад або тортах на все життя. Це означає дозволяти собі тортик, якщо дуже хочеться, але домовитися з собою, що це буде в першій половині дня. Це означає замінити тренування на прогулянку з музикою в навушниках, якщо розумієш, що немає сил на більше. Це означає пам'ятати про ту маленьку трирічній дівчинці, якій колись була кожна доросла тітка, і оберігати цю дівчинку, яка до сих пір всередині, десь дуже глибоко в душі. Навряд чи цього дівчинка хоче з'їсти величезну тарілку картоплі або цілий торт, щоб утішити себе. Швидше за цією малятку потрібна турбота і увага.

Піклуйтеся про себе кожен день. Балуйте себе, але не шкідливими продуктами, а ароматними кремами, гарячою ванною, спілкування з приємними людьми або переглядом хорошого фільму. Адже наше життя це найцінніше, що у нас є. І від нас залежить скільки щасливих моментів в ній буде.