Зізнайтеся, хто з вас не мріяв про чарівну таблетку, яка дозволила б легко скласти іспит або зробити важливий звіт? Раді запропонувати рішення, і ім'я йому «ноотропи».

Ноотропи (від грецьких слів «розум» і «зраджую») - препарати, що покращують пам'ять і збільшують здатності до навчання. Застосовуються в тих випадках, коли розумова діяльність утруднена в результаті травми або якого-небудь захворювання.

Але лікарі радять ноотропи здоровим людям в період стресу і великих навантажень. Мовляв, приймеш таку таблетку - і тут же станеш з нервового злого Халка доктором Брюсом Беннером: геніальним, спокійним, здатним і іспит скласти, і звіт для начальника підготувати.

Справа в тому, що натрапив відносяться до препаратів з доведеною ефективністю. Ніхто не може гарантувати, що вони допоможуть стимулювати мозок на всі 100%, але 8 з 10 тих, хто брав ноотропи, поліпшили свої результати. Фахівці «Товариства фармакологічних досліджень» вивчили дослідження чотирьох натрапив в світових базах даних за 20 років. Результати отримали такі:

  • дослідження мають рівень доказовості вище середнього;
  • використовуються різні формулювання, такі як «позитивний вплив»;
  • містять статистичні дані;
  • проводилися на великій вибірці пацієнтів.

У нас ноотропами лікують, але в США, наприклад, їх схвалюють для використання при фізичних і розумових навантаження. Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (Food and Drug Administration, FDA) США визнає безпечними і ефективними ряд препаратів цієї групи: Ноопепт, Brain Essentials, Neuro PS і Модафініл .

ЩО Ж РОБИТИ ПІД ЧАС СТРЕСІВ І ВАЖКИХ РОЗУМОВИХ НАВАНТАЖЕНЬ?

  • У першу чергу - думати головою, так як допінг у вигляді ноотропів не рекомендується для щоденного використання на постійній основі.
  • У другу - перевіряти які з препаратів будуть ефективні саме вам.
  • А в третю - подбати про себе: забезпечити здоровий сон, своєчасний відпочинок, правильне харчування і фізичне навантаження.

Гарантуємо, організм знайде сили пережити складний період, а натрапив допоможуть, коли потрібно!