У спекотний період року велику увагу прикріплюємо до вітамінів C, А, Е, D. Перші три – необхідні антиоксиданти для організму людини, які працюють на зміцнення імунної системи, відповідають за захисні функції організму. А також, вони захищають колаген та еластин дерми від пошкоджень, зміцнюють стан шкіри та перешкоджають появі пігментації (від ультрафіолету).

У свою чергу вітамін А необхідний для нормального зору, зростання та диференціації епітеліальної тканини, росту кісток, розвитку плода, функціонування імунної та репродуктивної систем.

Вітамін Е інакше токоферол, відноситься до жиророзчинних вітамінів, він вважається як антиоксидант. Його роль полягає у збереженні здорових клітин від пошкоджень, що виникають під дією вільних радикалів, бореться з канцерогенами, зміцнює захист організму, розширює судини та зміцнює стінки капілярів, чим перешкоджає утворенню тромбів.

Особливої уваги вартий вітамін D. Багато хто помилково вважають, що в літній період його не потрібно вживати, тому що за рахунок впливу сонця він виробляється сам по собі. Однак цей вітамін необхідний організму для вирішення безлічі важливих завдань, і часто об'єму, який виробляється в шкірі влітку, недостатньо.


Вітаміну D не вистачає всім, хто живе в нашій кліматичній зоні, і від профілактичної дози (близько 600 одиниць на добу для дітей та 1000–2000 одиниць для дорослих) влітку відмовлятися точно не варто. Вся справа в тому, що тільки-но шкіра засмагає, синтез вітаміну D знижується.


Для нашої кліматичної зони вітаміну D вистачає далеко ще не всім. А від профілактичної дози (1000-2000 одиниць для дорослих і близько 600 одиниць для дітей) відмовлятися ну точно не варто. Тож навіщо приймати добавки з вітаміном D влітку? Вся справа в тому, що синтез вітаміну знижується, як тільки наша шкіра засмагає. І створюється умовний бар'єр, через який природний виробіток вітаміну D знижується і з'являється незначний дефіцит.