Лібідо – це дуже індивідуальне питання. Сексуальне бажання залежить від багатьох факторів, включаючи дієту, спосіб життя, стрес та фізичну активність. Іноді зниження лібідо може бути побічним ефектом прийому певних ліків.

Дуже важливо визначити причину зниження сексуального потягу. Іноді досить змінити звички харчування, мінімізувати стрес або збільшити фізичну активність, хоча іноді буває необхідне медичне втручання. Чим довше лібідо знаходиться у фазі «спокою», тим складніше стимулювати його пізніше, тому не варто недооцінювати зниження сексуального потягу.

ЩО ТАКЕ ЛІБІДО?

Відповідно до психоаналітичної теорії, лібідо означає життєві сили чи сексуальне бажання. Існує кілька визначень цього терміну, оскільки теорії про задоволення потреб статевого потягу змінилися. Їх можна розділити на: нарцисичні, де предметом є їхнє власне тіло. Так і де предметом потягу є об'єкт, орієнтований зовнішній світ, зокрема інші люди.

Як підвищити лібідо?

Є кілька найбільш популярних та ефективних методів, які можуть природним чином збільшити лібідо.

Біологічно активні добавки Sex Bomb від Applied Nutrition. Вони збільшують сексуальне збудження та чутливість за рахунок покращення кровообігу. Це комплексний продукт із лінійки Sex Bomb, який містить екстракти трав із доведеним ефектом. Такого ефекту ще жоден виробник не пропонував.

Фізична активність безпосередньо впливає на організм людини, підвищує його працездатність та кровопостачання органів. Під час вправ виробляються гормони щастя. Регулярна фізична активність також забезпечує привабливий зовнішній вигляд та ліпить фігуру. У результаті люди, які займаються спортом, більш впевнені у собі та у своїй сексуальності.

Сон нестача сну або його нерегулярність можуть сприяти зниженню лібідо. Варто пам'ятати, що кожна людина має спати щонайменше 8 годин на день. При утрудненнях із засинанням або проблемами зі сном, рекомендується перед сном добре пити лимонний бальзам або інший заспокійливий рослинний лікарський засіб. З іншого боку, снодійні не рекомендуються, тому що вони можуть погіршити проблеми із сексуальним потягом.

Варіація прелюдії продовження прелюдії, використання ароматичних масел, масаж значно посилюють потяг до сексу. Кофеїн також впливає на сильні почуття. Дослідження Девіда Лопеса з Техаського університету показали, що вживання кави стимулює частину мозку, яка відповідає за статевий потяг.

Використання афродизіаку деякі страви, спеції, ароматизатори, олії стимулюють сексуальне бажання. Найбільш популярними є: банани, мигдаль, авокадо, спаржа, горіхи, морепродукти (особливо устриці) та ікра.

Деякі гострі спеції збільшують бажання статевого акту. До них відносяться: свіжий базилік, часник (поліпшує ерекцію), кориця, шафран, мускатний горіх та імбир. У людей, які впевнені в собі та приймають своє тіло, зазвичай немає проблем із лібідо.

Випити вина для деяких два-три келихи може бути занадто багато, але один келих вина може бути ідеальним. Келих вина (бажано червоного) розслабить та посилить бажання. Попередження передозування алкоголем може руйнівно вплинути на сексуальне бажання, здатність і перешкодити досягти оргазму.