Ви займаєтеся фітнесом або качаєте залізо для задоволення і, напевно, думаєте, що спортивні добавки потрібні тільки професіоналам? Це не так - білки, амінокислоти, мікроелементи потрібні і вам, навіть якщо сфера ваших спортивних інтересів не поширюється далі аеробіки, пілатесу або бігової доріжки.

Але для того, щоб правильно підібрати спортивне харчування, про нього потрібно дещо знати. Наприклад, чи знаєте ви, що амінокислоти - це базовий матеріал для будівництва м'язів, а протеїн - білок, який міститься не тільки в вашої улюбленої курки? Але в цілому цього недостатньо, тому що для енергії потрібні правильні вуглеводи, наприклад Glycobol від Yamamoto Nutrition c циклодекстринами. Вуглеводи сприяють відновленню нормальної м'язової функції (скорочення) після інтенсивних і / або тривалих фізичних вправ, що призводять до м'язової втоми і виснаження запасів глікогену в скелетних м'язах. Продукт також містить широкий спектр амінокислот, в тому числі 5г BCAA, які особливо підходять для доповнення раціону спортсменів.

Завдяки «ідеальній» суміші елементів, що містяться в GlycoBol, спортсмен отримує реальну підтримку, посилений ефект стимуляції, який потрібно під час тренування без будь-яких шлунково-кишкових розладів, характерних для вуглеводних напоїв попереднього покоління і, можливо, з погано засвоюваними мінеральними солями . Відсутність порушень травлення, оскільки елементи швидко проходять через шлунково-кишковий тракт, не викликаючи особливого травного процесу з великим припливом крові, щільним «вмістом» елементів, швидко потрапляють в кровотік і готовий до передачі в м'язи. На тренуваннях певної тривалості навіть легше зрозуміти, що немає стрибків або "глікемічного" падіння, через модулюючу дію на інсулін. Фактично, головними героями Глікобола є циклодекстрини, інноваційна форма вуглеводів, отриманих в результаті певних ферментативних реакцій з амілопектину, з більш високими характеристиками розчинності і абсорбції, ніж будь-яка інша форма вуглеводів, така як декстроза / глюкоза.  Володіючи високою молекулярною масою і дуже низькою осмолярністю, після спорожнення шлунка він потім буде направлений з кишечника в м'язи без якого-небудь відчуття нудоти або ферментаційного набухання, позиціонуючи себе як вуглевод, який дійсно забезпечує стабільне постачання енергією з плином часу. продовжує наступ втоми і регулює підвищення рівня інсуліну і кортизолу.

Важливо розуміти елементарні речі: якщо ви хочете схуднути і наростити рельєфні м'язи, вам потрібні спалювачі жиру, енергетики і протеїн, а якщо, навпаки, набрати м'язову масу - висококалорійні білково-вуглеводні суміші - гейнери. Також постарайтеся купити спортивне харчування у перевірених постачальників, як наш інтернет-магазин HealthFit. Ринок великий, і вам легко може зустрітися неякісна продукція. І, звичайно, потрібно пам'ятати, що головна формула успіху - регулярне відвідування спортзалу, адже універсальної «спортивної таблетки» поки не винайшли. Ось для закріплення матеріалу кілька міфів, пов'язаних зі спортивним харчуванням.

ПОШИРЕНІ МІФИ ПРО СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ

Міф 1. Чим більше білка ви їсте, тим швидше накачаєте м'язи.

Дійсно, м'язова тканина складається з білка, і для її будівництва він потрібен. Але це не означає, що ви повинні постійно є продукти, що містять білок, адже вам не потрібні зайві калорії, правда? Досить знати норму: якщо ви віддаєте перевагу помірні і нечасті тренування, досить 10-20 г білка в день, якщо всерйоз займаєтеся силовими вправами, то 20-40 г (у спортсменів ця цифра становить від 50 до 110 г). І безпосередньо до або відразу після тренування. Навряд чи ви отримаєте величезне задоволення, займаючись з набитим животом, тому до тренування краще випити протеїновий коктейль чи гейнер Glycobol.

Міф 2. Вітамінні добавки дають енергію.

Вітамінні добавки не допоможуть спортсмену бігти швидше, стрибати вище або піднімати величезні ваги, по крайней мере, в короткостроковій перспективі. Вітаміни та мінерали так не працюють, оскільки не містять калорій або енергії. Вони служать в якості метаболічних ко-факторів, які допомагають організму ефективніше здійснювати біохімічні реакції, необхідні для його правильного функціонування. Брак вітамінів і мінералів в раціоні може не тільки знизити імунітет, загальний тонус організму, але і ефективність ваших тренувань. Втім, перевищення норми теж шкідливо, як і будь-який надлишок.

Міф 3. Вживання рідини під час тренувань небажано.

Раніше вважалося, що вживання води або іншої рідини під час тренувань і змагань може негативно позначитися на результатах. Однак сьогодні тренери навіть наполягають на тому, щоб і професійні спортсмени, і звичайні люди, що займаються фітнесом, вчасно заповнювали втрату рідини. Її брак в організмі загрожує не тільки зниженням ефективності занять, а й є одним з основних факторів меншою витривалості і прояви втоми. Під час тренування випивати потрібно приблизно 400-800 мл щогодини або 100-200 мл кожні 15 хвилин.

Міф 4. Коли вашому організму не вистачає рідини, ви будете відчувати спрагу.

Під час довгої прогулянки або поїздки, можливо. І це сигнал до того, щоб заповнити втрату. Але якщо ви відчуваєте спрагу під час тренування - короткострокового заходи, значить, ви вже втратили занадто багато рідини. Ось чому так важливо не чекати цього відчуття, а вчасно пити.

Міф 5. Спортивні напої гірше, ніж вода.

Безумовно, вода - найважливіший і правильний напій, але вона хороша під час коротких циклів вправ, тривалість яких становить не більше години. Якщо вам має бути серйозна довга тренування, краще пити спортивні напої. Вони містять вуглеводи (допомагають підтримувати потрібний рівень глюкози в крові) і натрій (допомагає затримувати рідину і уникнути зневоднення під час вправ).